60 کاری که باید انجام دهیم تا سفر خوبی داشته باشیم (قسمت دوم)

هیچ کس گردشگر حرفه ای به دنیا نیامده، بلکه با تجربه سفرهای زیاد و به اصطلاح به دلِ جاده زدن، به یک خبره در سفر تبدیل می شود. وقتی شروع می کنید به سفر کردن ، در آغاز کار مرتکب اشتباهات زیادی می شوید. کسب تجربه های مفید سفر کردن یا به عبارتی زبر و زرنگ شدن در مسافرت یک پروسه ای است که می تواند شامل از دست دادن اتوبوس ها و پرواز ها، رفتارهای احمقانه، ناآگاهی از فرهنگ های مختلف و هزاران خطای کوچیک دیگر شود. در آخر، روزی، ناگهان خودتان را غرق در فرهنگ ملل مختلف و پر از تجربه اتفاقات گوناگون و جالب می بینید، دقیقا مثل یک ماهی که به دریا انداخته شده. حالا برای اینکه یک گام جلوتر باشید، تجربه های ارزشمند سفر را با سرعت بیشتری کسب و از انجام اشتباهات احتمالی جلوگیری کنید، نادیا پرواز یک لیست بزرگِ راهنمای سفر برای شما آماده کرده است که خیلی از موارد لازم برای داشتن یک سفر خوب را پوشش می دهد و شما را برای مواجهه با هر چیز در سفرهایتان آماده می کن. در ادامه این مطلب  60 کاری که باید انجام دهیم تا سفر خوبی داشته باشیم (قسمت دوم) آورده شده، پس آن را از دست ندهید.

 

تور ارزان

1- در هاستل ها اقامت کنید. هاستل ها ارزان ترند، برنامه های گروهی باحالی دارند و می توانید دوستان زیادی آنجا پیدا کنید.

2- از وب سایت های مخصوص برای ملاقات با محلی ها استفاده کنید آنها می توانند شهر را به شما نشان بدهند و حتی اتاقی را با اجاره کم در اختیارتان قرار می دهند بنابراین می توانید به میزان قابل توجهی صرفه جویی کنید.

3- با غریبه ها مهربان باشید و آنها را به دوستان جدیدتان تبدیل کنید. آن ها هم مثل شما به دنبال تجربه های زیبایی در زندگی هستند. شاید این دوستان جدید تا ابد برایتان بمانند.

4- البته بعضی افراد ممکن است دردسرساز باشند پس حواستان را جمع کنید. خوش برخورد باشید اما اگر می خواهید در موقعیت بدی قرار نگیرید احتیاط را هم فرا موش نکنید.

5- غذاهای جدید را تست کنید. انقدر هم سوال نپرسید فقط غذا را در دهانتان بگذارید و طعم های جدید را تجربه کنید.

سفر با دوستان

6- از تاکسی ها دوری کنید چون باید کرایه زیادی پرداخت کنید. هرگز از تاکسی استفاده نکنید مکر اینکه مجبور باشید.

7- یک قمقمه آب به همراه داشته باشید تا در اکثر موارد آن را از شیر آب پر کنید. به این شکل هم صرفه جویی کرده اید و هم به محیط زیست آسیب نرسانده اید.

8- با تورهای پیاده رایگان شهر را بگردید، کلی چیزهای جدید راجع به شهر و تاریخ آن یاد می گیرید.

9- اگر می خواهید موزه ها و سایر جاذبه های گردشگری یک شهر را در مدت کوتاهی ببینید، کارت های گردشگری بگیرید. بعضی از آن ها حتی خدماتی مثل حمل و نقل شهری رایگان را هم شامل می شوند.

10- از ساک ها و چمدان هایتان عکس بگیرید، اگر روزی گم شوند شناسایی کردنشان و پروسه دریافت خسارت از بیمه مسافرتی راحت تر انجام می شود.

مسافرت

11- فقط به کارت اعتباری اتکا نکنید، مقداری هم پول نقد برای مواقع ضروری، مثلا پیدا نکردن خودپرداز همراهتان باشد.

12- کفش های خوب با کیفیت بپوشید در مسافرت به هیچ چیز اندازه پاهایتان نیاز نخواهید داشت.

13- قبل از ورود به برخی کشور ها لازم است واکسن خاصی بزنید. پس قبل از سفر خوب تحقیق کنید.

14- چانه زدن را فراموش نکنید. با این کار از پرداخت مبلغ اضافی بابت توریست بودنتان شانه خالی می کنید.

15- همیشه یک ژاکت همراهتان باشد، شب ها هوا خنک می شود.

فرهنگ

16- غذای خیابانی بخشی از فرهنگ هر شهری به شمار می آید. اگر می ترسید که مریض شوید از مکان هایی که خانواده ها برای بچه ها یشان غذهای خیابانی را تهیه می کنند غذا بخرید. اگر برای بچه ها خطری نداشته باشد برای شما هم ندارد.

17- بیمه مسافرتی خیلی مهم است. در شرایط بحرانی که فکرش را هم نمی کنید به شما کمک بسیاری خواهد کرد و شما را از پرداخت هزاران دلار نجات خواهد داد.

18- صبور باشید، هدف شما از رفتن به شهر یا کشوری دیگر سفر کردن است نه به مقصد رسیدن. عجله نکنید همه چیز در نهایت حل خواهد شد.

19- یادتان باشد که مردم محلی همیشه می خواهند که به توریست ها کمک کنند. پس اگر زمانی چیزی مطابق میل شما پیش نرفت خونسردی خود را حفظ کنید و احترام گذاشتن یا از یاد نبرید، وگرنه یک توریست عوضی خطاب می شوید.

20- برای کل سفرتان برنامه نچینید. برای شروع دو یا سه چیز را برنامه ریزی کنید و اجازه دهید بقیه زمانتان خودش پر شود. با این کار کمتر استرس می گیرید، شرکت در برنامه های پیش بینی نشده سفرتان را جذاب تر خواهد کرد.

گشت شهری

21- همیشه ریلکس باشید.

22- حوستان به پولتان باشد اما خسیس بازی در نیاورید. از پولتان به روش درست برای لذت بردن از سفر استفاده کنید.

23- گوش گیر همراهتان باشد. کسانی که خرو پف می کنند همه جا هستند.

24- همیشه یک شارژر اضافی داشته باشید. باتری شاید تمام بشود اما حال خوب شما هرگز!

25- از مردم و با مردم عکس بگیرید. ممکن است سال ها بعد این عکس ها شب های خاطره انگیز و کسانی که آن ها را برای شما خاطره انگیز کرده اند را به خاطر نیاورید.

سفر خوب

26- بلیط های مربوط به هر تور یا فعالیتی را آنلاین بخرید. با خرید آنلاین از شرکت ها در مقایسه با خرید حضوری تخفیف های خوبی بگیرید.

27- عضو وب سایت های فروش بلیط و ایر لاین ها شوید، تا آفرهای فروش بلیط مستقیم به صندوق ورودی ایمیلتان ارسال شود و از تخفیف های گاها باورنکردنی شان استفاده کنید.

28- برخی از مکان های دیدنی اصلی این امکان را به شما می دهند که بلیط هایشان را از قبل رزرو کنید. این خیلی خوب است چون دیگر لازم نیست در صف های طولانی اماکنی مثل موزه لوور بایستید و می توانید در وقتتان صرفه جویی کنید.

29- وقتی محدودیت زمانی ندارید و یا فقط به دنبال آدرس هستید، TripAdvisor می تواند کمک خوبی باشد. اما کامنت های زیر گزارش هایی که درباره اماکن مختلف است، به راحتی می تواند شما را گمراه کند و قابل اعتماد نیستند، چون خیلی از کامنت ها می تواند غیر واقعی باشد.

30- و در آخر استفاده از ضد آفتاب را فراموش نکنید چون عدم استفاده از آن در دراز مدت تاثیرات بدی بر پوست خواهد داشت.

 

همینطور که در این مقاله و مقاله قبلی مرتبط با آن ملاحضه کردید، دانستن یک سری نکات کوچک اما مهم در طی سفر ممکن می تواند ما را از اتلاف وقت، اشتباه و خطر بازدارد و خاطره ی سفری شیرین را برای همیشه در ذهنمان ثبت کند. تیم نادیاپرواز سفرهای خوشی را در آینده برایتان آرزو می کند. برای انجام تمامی امور مسافرتی می توانید با کارشناسان نادیا پرواز تماس بگیرید. 

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر