مکان های دیدنی سن پترزبورگ روسیه

کاخ ها و موزه ها در کنار برگزاری جشنواره ها و فستیوال های متعدد فصلی از جمله «جشنواره شب های سفید» از جذابیت های برجسته این شهر است.  همچنین پل های متحرک روی رودخانه نوا که شهر عاشقانه ونیز را به یاد گردشگران می اندازد، این شهر را به یکی از محبوب ترین مکان های گردشگری تبدیل کرده است.
در سفرتان به سن پترزبورگ جاذبه های بی نظیر بسیاری را تماشا خواهید کرد. در این مطلب 5 مکان محبوب و پربازدید این شهر را معرفی می کنیم که با یک برنامه ریزی خوب فرصت این را خواهید داشت که از شگفتی های این جاذبه ها لذت ببرید. نادیاپرواز با بهترین برنامه ریزی در تورهای روسیه این فرصت را برای مهمانان خود به خوبی ایجاد می کند.

کاخ پترهوف

کاخ پترهوف

کاخ پترهوف مجموعه ای ازقصرها و باغ ها است. این مجموعه با معماری باشکوه و مجلل یکی از مهترین جاذبه های شهر سن پترزبورگ به شمار می آید. عظمت و زیبایی این قصر نشان از هنر و فرهنگ غنی کشور روسیه دارد.

این کاخ مدت ها قصر خصوصی پتر کبیر بود و اکنون به یکی از پربازدیدترین مکان های گردشگری روسیه تبدیل شده و در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت گردیده است.
کاخ پترهوف درفضایی بسیار وسیع با پارک ها، فواره ها و مجسمه های خارق العاده، در ابتدای قرن 18 توسط پتر کبیر بنا شده است.

موزه ارمیتاژ

موزه ارمیتاژ سن پترزبورگ

موزه ارمیتاژ واقع در شهر سن پترزبورگ روسیه، بزرگترین موزه جهان و افتخار ملی این کشور است. این مجموعه از قدیمی ترین گالری های هنری و موزه تاریخ و فرهنگ بشری در جهان است که 3 میلیون آثار با ارزش هنری را درخود جای داده است.

این موزه آنچنان عظیم و گسترده است که با اغراق گفته می شود اگر کودکی 3 ساله وارد موزه شود و تمام قسمت های آن را خوب تماشا کند جوانی 12 ساله از موزه خارج خواهد شد. هر چند که این تنها تبلیغی برای موزه است اما بزرگی این مجموعه را به خوبی نشان می دهد.   

موزه ارمیتاژ از شش ساختمان عظیم تشکیل شده است که بنای اصلی «کاخ زمستانی» نام دارد و در گذشته محل اقامت تزارهای روسیه بوده است.
قرار گرفتن موزه ارمیتاژ در شهر سن پترزبورگ اهمیت سفر به این شهر را دو چندان می کند چرا که فرصت بازدید از بزرگترین و معتبرترین موزه جهان را در اختیار گردشگران می گذارد.
جالب است بدانیم که موزه ارمیتاژ محل نگهداری بسیاری از شاهکارهای تاریخ و هنر ایرانی است.

  قلعه پتر و پاول

قلعه پتروپاول در روسیه

قلعه پتر و پاول دژ اصلی شهر سن پترزبورگ به شمار می آید. ساخت این قلعه تاریخی در جزیره کوچکی به نام «جزیره خرگوش ها» در دلتای رود نوا، درتاریخ 16 می 1703 شروع شد. دیوارهای این قلعه عظیم به منظور توان دفاعی بالا با ارتفاع 12 متر به صورت شش ضلعی ساخت شده است.
در مرکز قلعه کلیسای پتر مقدس قرار دارد و ساختمان آن با ارتفاع 122 متر بلندترین ساختمان شهر محسوب می شود. این ساختمان آرامگاه امپراتورهای روسیه می باشد و از این لحاظ حائز اهمیت است. قلعه زندان و ضرابخانه روسیه از جمله بناهای مهم این مجموعه است.


کلیسای جامع اسحاق مقدس

کلیسای جامع سنت اسحاقیکی از معروف¬ ترین موزه ¬ها و بنا¬های باشکوه شهر سن پترزبورگ می¬ باشد. ساخت این کلیسا توسط معمار فرانسوی «آگوست دی مانتفراند» در سال 1818 و به دستور تزار الکساندر آغاز و در طی 40 سال به پایان رسید. 

کلیسای جامع اسحاق مقدس

کلیسای جامع سنت اسحاق به سبک معماری کلاسیک ساخته شده است. زیبایی وگنبدهای درخشان طلایی رنگ این مجموعه از همه جای شهر قابل رویت است.
نماهای این بنا با ستون ها ومجسمه های گرانیتی عظیم طراحی شده است. علاوه بر نمای بیرونی، نقاشی ها، سنگ مرمرها، کاشی و طلاکاری های داخل کلیسا، بازدیدکنندگان را شیفته خود می کند.
با پیمودن 300 پله به بالای گنبد، می توان صحنه هایی بدیع از زیبایی ها و شگفتی های شهر را به چشم دید.

 کلیسای منجیِ در خون

کلیسای منجیِ در خون با شکلی زیبا و منحصر بفرد توانسته به یکی از اصلی¬ ترین جاذبه های شهر سن پترزبورگ تبدیل شود. این کلیسا به نام های دیگری از جمله «خون مقدس»، «کلیسای مقدس»، «کلیسای رستاخیز» نیز خوانده می شود.

کلیسای منجی در خون

کلیسا منجیِ در خون با پنج گنبد زیبا و خوش رنگ و نگار خود، یکی از نمادهای شهر فرهنگی سن پترزبورگ محسوب می شود. فضای داخل این مکان با 7000 کاشی تزئین شده و در سبک معماری قرن هیجدهم روسی ساخته شده است.

این کلیسا در کنارکانال گریبایدوف (Griboyedov)، درست در مکانی که الکساندر دوم کشته شده بود و برای یادبود او ساخته شد. ساخت این بنا در سال 1883 شروع و سرانجام در زمان پادشاهی نیکلای دوم در سال1907به پایان رسید.

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
آگرا جیپور دهلی

34.995.000 تومان

6 شب و 7 روز
آیروفلوت
مسکو مورمانسک

63.690.000 تومان + 70 دلار

9 شب و 10 روز
کیپ تاون سان سیتی ژوهانسبورگ پارک جنگلی

2.690 دلار + پرواز

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
سنت پترز بورگ مسکو

44.690.000 + 70 دلار

4 شب و 5 روز
هواپیمایی قطر
دوحه

27.790.00 تومان

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
آگرا دهلی گوا

49.995.000 تومان

9 شب و 10 روز
هواپیمایی قطر
خلیج هالونگ دانانگ هوشی مین

59.000.000 تومان + 1/440 دلار